пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

ЗНО-2015: Як розрахувати бал з української мови


Сертифікаційна робота (тест ЗНО) з української мови та літератури може складатися з двох рівнів: базового та поглибленого.


 Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 104 бала базовий рівень, максимум – 136 балів поглиблений рівень). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.


 Також результати тестування з української мови та літератури кожного абітурієнта будуть переведені в оцінку за шкалою 1-12 балів для зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації.

четвер, 9 квітня 2015 р.

Вчителям на замітку

10 самых популярных ошибок при подготовке презентаций для конференций

Несколько простых рекомендаций по работе с контентом слайдов и их оформлением для тех, кто регулярно выступает с презентациями на конференциях.

Работа с контентом
1. Избыточное количество слайдов

На любой конференции встречаются фразы: «этот слайд мы пропустим…», «тут все понятно без объяснений…», особенно когда время выступления подходит к концу.
Это недопустимо, т.к. вызывает раздражение аудитории. А когда за 2 минуты до конца остается еще 10 сладов, оратор начинает нервничать и сбиваться. Как итог впечатление о презентации портится.
Планируйте презентацию из расчета 1-3 минуты на слайд в зависимости от скорости речи оратора и объема информации. При любом сомнении в необходимости слайда удаляйте его. Если слайдов все равно много, сделайте скрытыми наименее важные, на ваш взгляд, и поставьте на них гиперссылки.